خانمهای قد بلند هنگام خرید مانتو دقت کنند!

کلاً مدل های چند تِیکه, سه تِیکه و چهار تیکه(مدل های شومیز دار) انتخاب های مناسبی برای فصول گرم و همچنین نقاطی که کلاً دارای شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب هستند نیستند. تمامکِشی بودن پارچههای ونیز، باعث میشود که شهرت و کاربرد زیادی در دوخت مانتوهای راحتی و لباسهای زنانه داشته باشد. در بازار کلیهی شهرها عرضه میشود که طرفداران خاص خود را دارد. این مراکز هم در روزهای پایان سال رونق خوبی دارند و بازار خرید و فروش در آنها گرم است. کتان پیچ نیز یک نوع دیگر از پارچههای پرطرفدار برای دوختن مانتوهای مجلسی، اسپرت و اداری است که وزنی تقریباً برابر با 240 گرم دارد.

پارچههای کتان لایت نیز بهخاطر قابلیت کشسانی، از محبوبیت زیادی برخوردارند و هر متر از آنها وزنی تقریباً برابر با 270 گرم دارد. در هر سنی قرار دارید پوشیدن لباسهایی با رنگهای شاد را از خود دریغ نکنید. تهیه و تولید پارچههای ابریشمی دشوار است؛ بهدلیل اینکه میبایست تارهای ابریشم را از پیلهی آن جدا ساخته و بهصورت دستی بافت (در حقیقت پارچههای ابریشم طبیعی با دست بافته و تولید میشوند). این پارچهها بهغیر از مدلهای رنگی و ساده، بهشکل طرحدار نیز عرضه میشوند.

READ  از کجا مانتو بارداری بخرم؟

درحال حاضر مدلهای طرحدار و سادهی پارچه کتانی برای دوخت شلوار و مانتوهای زنانه تولید میگردد. این مانتو را با شلوار راسته مشکی و کیف کوچک دوشی ست کنید. به همین دلیل مهمترین نکته در زمان خرید مانتو این است که متناسب با قد و وزن شما باشد و به اصطلاح برای سایز شما دوخته شده باشد. سایز مانتوی موردنظر خود را جستجو کنید. شما میتوانید با توجه به سبکی که در استایل خود میپسندید و با توجه به قوانین محیط کارتان، مدلهای مختلفی از کت و مانتوهای اورسایز را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مانتوی تان بستگی به پسند و سلیقه خودتان دارد اما پیشنهادی که در این مورد داریم این است که سعی کنید از رنگ های تیره و خنثی مثل قهوه ای، طوسی، سرمه ای، یا مشکی استفاده کنید که هم نیاز به شستشوی کمتری داشته و هم اینکه با پوشیدن این نوع از رنگ ها متین و باوقار به نظر می رسید. خرید اینترنتی مانتو اسپرت را از دسته بندی فروشگاه مانتو شیک می توانید انتخاب کنید . اگر شانههای پهنی دارید مانتویی با دامن پفدار بپوشید و تناسب بین شانه و پایین تنه خود را حفظ کنید. در خیلی از شهرهای کشور، مطابق با سلیقهی افراد و همچنین وضعیت آبوهوایی، انواع ویژهای از پارچههای مانتویی، انتخاب شده و بهشکل عمده روانهی بازار میگردند.

READ  مدل مانتو بافت دخترانه 2021 ·

انواع چرم مانتویی طبیعی و مصنوعی در بازار موجود است که نوع طبیعی آن در مقایسه با نوع مصنوعی، مرغوبتر بوده و کیفیت بیشتری دارد. این پارچهها که از ابریشم طبیعی تهیه شدهاند، در دستهی گرانقیمتترین پارچههای بازار قرار میگیرند. خانم هایی که اندام ریزی دارند بهتر است مانتوهای پف دار و یا چین دار انتخاب کنند که اندامشان را پرتر نشان می دهد. بهتر است افراد پیش از خرید مانتو عمده تمامی موارد و نکات لازم را مدنظر قرار دهند تا بتوانند خرید موفقی داشته باشند. اما بسیاری از مشاغل و ادارات لباس فرم ندارند اما افراد موظف اند که در محل کار خود لباس رسمی و مناسب بپوشند.

پارچهی پرادا مانتویی: این نوع پارچه، یکی از پرطرفدارترین پارچههای مانتویی است که در میان افراد با اسم پرادو نیز نامیده میشود. در بسیاری از کارخانهها برش پارچهها با استفاده از دست انجام میشود اما در کارخانههای پیشرفته که کار تولید و پخش مانتو عمده را انجام میدهند، کار برش با استفاده از دستگاههای اتوماتیک انجام میگیرد. جلو بسته و راحت مانتوهای طراحان ایرانی با توجه به معیار های ایرانی و اسلامی طراحی شده اند به همین دلیل هم پیدا کردن مدل های راحت جلو بسته در بینشان اصلا کار سختی نیست.

READ  راهنمای انتخاب و خرید انواع مدل مانتو مجلسی و اسپرت

این مدل مانتو مناسب خانمهایی است که به دنبال پوششی متفاوت، خاص و در عین حال راحت و ساده هستند. مانتو های خیلی بلند موجب میشود که کوتاهتر دیده شوید. غالباً از این نوع پارچه بهعنوان خرجکار در دوخت مانتو نیز استفاده میشود. غالباً خانمها، مانتوهایی که با کرپ وارداتی دوخته شده باشند را بهعنوان مانتوی مجلسی انتخاب و خریداری مینمایند. پارچههای ضخیم کتانی غالباً در گرماژی بیشتر از 400 گرم، بهشکل کتان کجراه بافته و تولید میگردند که بهخاطر ضخامتشان، بیشتر برای دوخت مانتوهای زمستانه استفاده میشوند. پارچههای فیونا و پرادا عموماً وارداتی هستند و مثل سایر پارچههای وارداتی، بر اساس واحد اندازهگیری یارد معامله میشوند. بیشتر پارچههای کرپ، وارد میشوند و بههمین دلیل قیمتشان نیز در مقایسه با دیگر تولیدات داخلی، بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید