مانتو عید 98 : جدیدترین مدلهای مانتو برای عید نوروز امسال را ببینید

تصور کنید ۳۰ سال پیش و در دهه شصت خانمی را در خیابان میدیدید که یک مانتو به تن دارد که هیچ دکمهای ندارد و شلوار لی پوشیده و در کمال تعجب تکههایی از آن شلوار هم نباشد یعنی قیچی شده باشد نه از فقر که از عمد و البته شالی هم به سر داشته باشد که اگر نباشد بهتر است شکی نیست که که مردم آن زمان سریع به پلیس زنگ میزدند که زنی مجنون در کوچه پسکوچههای این شهر در حال قدم زدن است، بیم آن میرود که به کسی آسیب برسد. درست است که این نوع مانتوها شما را شیک نشان میدهند اما به مرور زمان ممکن است باعث بروز مشکلاتی در بدن خودتان و یا حتی جنین گردد. به سراغ مانتو هایی بروید که به سن شما نزدیک هستند و اطرافیانتهان که هم سن شما هستند بیشتر از آنها میپوشند.قد و اندام و رنگ پوست ملاک شما در انتخاب مانتو ها به ویژه مجلسی اس برای مثال مانتو های کوتاه برای افراد چاق و کوتاه اصلا مناسب نیست و یا اگر پوست تیره دارید مانتو روشن انتخاب کنید و یا بالعکس اگر پوست روشنی دارید مانتو تیره ای انتخاب کنید. مدل کراواتی یا پاپیونی، فرم های گوناگون داشته و تاثیرات متفاوتی روی طراحی استایل بانوان و آقایان دارد.

READ  چطور با مانتو کتی یک استایل جذاب بسازیم؟

مدل های مانتو کرپ کتی یکی از مجلسی ترین مدل های مانتو بوده که برای بانوان در گروه های مختلف سنی توصیه می شود. برای هر نوع اندامی مناسب خواهد بود. این مدل مانتوها بیشتر مناسب افراد لاغر اندام و بلند است که نیاز دارند قسمتهای مختلف را در استایل خود جدا کنند تا بیش از حد بلند و لاغر به نظر نرسند. مدل مانتوهای دخترانه بچه گانه بیشتر از جنس جین و لی هستند اما مانتوهای دانتل و حریر دار هم با طراحی های فانتزی در بین این دسته از لباس های بچه گانه دخترانه به چشم می خورد. به طرح هایی اطلاق می شود که از حالت کلاسیک و متداول خارج می شود و حالت فانتزی و خاص به خود می گیرد. چرا که چین هایی که روی سرشانه سینه ایجاد می کند، فرد را چاق تر به نمایش می گذارد. توجه داشته باشید که مدل هایی که در بالا اشاره شد، با توجه به فرم و مدل آن ها، می تواند تاثیرات مشابهی مثل دیگر مدل ها در طراحی لباس و استایل شما داشته باشد. اگر پهن و هفت آن کوتاه باشد، بالا تنه را پهن تر و پر تر به نمایش می گذارد.

READ  مانتو جلو باز مدل فرانک

سعی کنید مدل مانتو 91 را از آن دسته مانتوهای سادهای که تنگ و قالب تن هستند، انتخاب کنید. اگر می خواهید تمرکز دید بیننده، روی قسمت بالا تنه لباس شما باشد، از مدل های پهن تر این طرح استفاده کنید. اگر هلال آن ، رو به بالا و روی قسمت سینه باشد، در صورتی که سینه کوچک دارید، مناسب خواهد بود. اگر صورت بیضی شکل دارید، بدانید بهترین فرم صورت را در اختیار دارید و گریبان لباس باید متناسب با فرم صورت شما طراحی شود. علاوه بر تاثیر متقابل فرم چهره و شکل گریبان ، رابطه ای میان شکل گردن و مدل آن و فرم هیکل وجود دارد که با توجه به آن و با انتخاب گزینه مناسب، می توان به تعدیل فرم اندام پرداخت و بر نقاط مثبت آن تاکید کرد و نقطه منفی آن را کم رنگ تر نمود. این مدل مانتوهای زیبا و خاص پوشش مناسبی برای خانم های ایرانی می باشند و از جمله بهترین گزینه ها برای مهمانی ها محسوب می گردند. اما افرادی که سینه و گردن استخوانی دارند، گزینه شایسته ای قلمداد نمی شود. این کار سبب می شود تا سینه ها، تا حدودی، کشیده تر به نمایش در آید.

READ  بقیه مدل مانتو اسپرت را از اینجا ببینید

گاهی، طراح لباس، گریبان را از خطوط انتقال درست می کند، در نهایت، فرم صورت های زاویه دار چهار گوش، ملایم تر به نظر می رسد. این طرح، برای افرادی که لاغر اندام بوده و قد بلند دارند و سرشانه باریک دارند، مناسب تر به نظر می رسد. کدام یقه برای کدام فرم صورت ؟ مانتوهایی با مدل یقه های برگردان پهن، تناسب بیشتری با هیکل های چاق ایجاد می کنند. به جز این مواردی که در این گزارش لوکس تهران ارائه کردیم، مدل های دیگر هم داریم که می توان به یقه ب ب ،مدل ملوانی ، مدل روبدوشامبر ردنکت، شمیزیه، چپ و راستی (لنگی) و آهاری شکسته و سورچی و غیره اشاره کرد. این مدل، در قسمت جلو سینه، روی اریب پارچه، برش داده می شود و بیش تر در لباس های مجلسی زنانه کاربرد دارد. مثل لباس های دکلته با برش روی سینه. هم در طراحی استایل های کژوال فصلی و هم در انتخاب لباس های شیک و مجلسی.

دیدگاهتان را بنویسید