مدل مانتو تهراني جديد

در کشور ما ایران، مانتو حرف اول را در بین لباس های بانوان میزند و نمیتوان منکر این قضیه شد. این نکته ی اساسی به آن معنی نیست که باید رنگ های شاد را به کلی کنار بگذارید؛ در ادامه راه و روش استفاده از رنگ های روشن و شاد برای افراد پلاس سایز را بررسی می کنیم. همونطور که در شکل زیر می بینید ،دونه های یقه باید در دو مرحله کور بشه. ۳۰ تا دونه ای که باقی می مونه رو در رج بعد در دو طرف دونه های کور شده یقه در اولین رج کور کنم.یعنی ۱۵ تا دونه در طرف راست دونه های کور شده در اولین رج و ۱۵ تا دونه در طرف چپ.تعداد دونه ها برای یقه پشت و اینکه به چه ترتیب اونها رو کور کنیم خیلی تاثیری تو ظاهر مانتو ایجاد نمیکنه.حتی بعضی از بافنده ها اصلا برای یقه پشت ،گردی در نظر نمی گیرن و چشت مانتو رو تا بالا بافته و همه دونه ها رو یکباره کور میکنن.

ساده ترین مدل بالا پوش ایجاد یک دایره بزرگ در وسط یک مستطیل بزگ است. مقنعه ساده ،مقنعه مهمانداري و خبرنگاري، مقنعه اداری و اسلامی ، مقنعه مدارس ، مقنعه مجریان و بازیگران سینما و تلویزیون و انواع شال و روسری در مدل ها و رنگ های مختلف با پارچه های کرپ ، بروجرد ، کاشان ، ساتن و ریون با بهترین کیفیت و کمترین قیمت با دوخت عالی تولیدات خود را عرضه می کند . اگر پاسختان مثبت است، شلوارهای جین راسته، اسکینی، پاچه گشاد و مام استایل را با این مدل مانتو فراموش نکنید. ین مدل از مانتوها را با جین یا حتی شلوارهای کلاسیک ترکیب کنید. نمونه های زیبایی از این ترکیب رنگ ها را میتواند در تصاویر این نوشته پیدا کنید. مدلهایی که ما در این پست قرار داده ایم کالکشن جدیدترین و شیک ترین مدل های مانتو برای سال ۹۹ هستند که این نمونه ها از اینستاگرام بوده و به پیشنهاد بهترین طراحان مد برای شما خانم های ایرانی در بخش قرار دادیم. برای دوخت انواع مانتو نخی برای فصل تابستان اغلب به سراغ پارچه های گلدار یا طرح دار با رنگ های روشن می رویم اما برخی نیز از انواع مانتو مشکی برای این فصل استفاده می کنند که ما این رنگ را پیشنهاد نمی کنیم.

READ  مدل مانتو مجلسی 2021

۲- میتونید همون مدل پیچی که در جلوی مانتو می بینید رو در پشت مانتو هم ببافید،که البته من این رو پیشنهاد میکنم. برای کشباف پایین مانتو ۳ تا زیر، ۲ تا رو ببافید.(البته تو شکل کشبافش به این صورته،اما شما میتونید به سلیقه خودتون کشباف رو تغییر بدید.مثلا میتونید ۳ تا زیر، یکی رو یا ۲ تا زیر، ۲ تا رو ببافید. کشباف پایین مانتو رو هم به سلیقه خودتون میتونید هر چند سانت که خواستید ادامه بدید،اما معمولا تو این مدلها ۱۰ تا ۱۲ سانت کشباف رو میبافن.بعد از تموم شدن کشباف، میل رو عوض کرده و میل یک شماره کوچکتر از اون که باهاش کشباف رو بافته بودید بردارید. در طرف راست مانتو که الان بافتید، در قسمت دکمه خور باید جادکمه ها رو ایجاد کنید.بنابراین از همون ابتدا باید ببینید از پایین مانتو تا زیر یقه چند سانته( چون شما قبلا پشت مانتو رو بافتید خیلی راحت میتونید از روی اون این اندازه رو محاسبه کنید) و بعد این اندازه رو تقسیم بر تعداد دکمه هایی که میخواید بذارید کنید.مثلا اگه این اندازه ۹۷ سانته و میخوایم مثل شکل ۷ تا دکمه بذاریم باید ۹۷ رو تقسیم بر ۷ کنیم که میشه ۱۴٫البته ۱ سانت کم داره.پس اولین جادکمه رو وقتی بافت ۱۳ سانت شد ایجاد می کنیم و بعد هر ۱۴ سانت که بافتیم یک جادکمه ایجاد می کنیم.دقت کنید که در اینجا چون دکمه خورتون دولا هست باید وقتی میخواید جادکمه بزنید روی اون ۲۰ تا دونه مربوط به دکمه خور ۲ تا جادکمه در یک رج بزنید .طوری که وقتی ۲۰ تا دونه رو از وسط تا کردید این دو تا جادکمه روی هم قرار بگیره.و مثل یک جادکمه برای مانتو عمل کنه.

READ  ۲۲ مدل مانتو اسپرت و مجلسی کتی و حریر ۹۸ - ۲۰۱۸ - دلبرانه

در طرف راست مانتو که الان بافتید، در قسمت دکمه خور باید جادکمه ها رو ایجاد کنید.بنابراین از همون ابتدا باید ببینید از پایین مانتو تا زیر یقه چند سانته( چون شما قبلا پشت مانتو رو بافتید خیلی راحت میتونید از روی اون این اندازه رو محاسبه کنید) و بعد این اندازه رو تقسیم بر تعداد دکمه هایی که میخواید بذارید کنید.مثلا اگه این اندازه 97 سانته و میخوایم مثل شکل 7 تا دکمه بذاریم باید 97 رو تقسیم بر 7 کنیم که میشه 14.البته 1 سانت کم داره.پس اولین جادکمه رو وقتی بافت 13 سانت شد ایجاد می کنیم و بعد هر 14 سانت که بافتیم یک جادکمه ایجاد می کنیم.دقت کنید که در اینجا چون دکمه خورتون دولا هست باید وقتی میخواید جادکمه بزنید روی اون 20 تا دونه مربوط به دکمه خور 2 تا جادکمه در یک رج بزنید .طوری که وقتی 20 تا دونه رو از وسط تا کردید این دو تا جادکمه روی هم قرار بگیره.و مثل یک جادکمه برای مانتو عمل کنه. برای بافت این مانتو ابتدا باید دور باسن رو اندازه بگیرید و هر مقدار که میخواید گشادی اون رو در نظر بگیرید.مثلا اگه دور باسنتون ۱۰۰ سانته و میخواید مانتو حدود ۱۰ سانت گشادتر باشه ،پس باید گشادی مانتو رو ۱۱۰ سانت در نظر بگیرید.

READ  مدل مانتو بارداری پاییزه شیک و راحت

دیدگاهتان را بنویسید